WINDYKACJA KRAKÓW
windykacja kraków

WINDYKCJA KRAKÓW

ODZYSKIWANIE DŁUGÓW I NALEŻNOŚCI KRAKÓW – ZAKOPANE – WIELICZKA – MYŚLENICE


Windykacja Kraków: Odzyskiwanie długów to nie to samo, co egzekucja komornicza. Główny cel obu tych działań wydaje być taki sam – czyli odzyskanie długów i należności. Bazują one jednak na zupełnie innych prawach i zasadach.

Windykacja należności to mediacja między dłużnikiem a osobą czy instytucją, która udzieliła pożyczki. Tudzież wystawiała faktury za wykonane usługi lub za sprzedaż towarów na tak zwany termin płatności. Zawsze opieramy się na dialogu i negocjacjach. Firma windykacyjna, która reprezentuje daną osobę lub przedsiębiorstwo, nie zajmuje dóbr materialnych ani kont czy wynagrodzenia za pracę dłużnika. Takie prawo i obowiązek  posiada tylko komornik. Firma windykacyjna  stara się, by  dłużnik dobrowolnie podpisał ugodę. Dzięki temu najczęściej udaje się wypracować kompromis. Taki, który zarazem reguluje należności i uwzględnia potrzeby i możliwości obu stron.

W praktyce wygląda to tak, że osoba chcąca odzyskać swoje należności, zwraca się do firmy windykacyjnej. Ta z kolei na jej wniosek nawiązuje kontakt z dłużnikiem. W większości przypadków , wierzyciel odzyskuje należne mu pieniądze. Jest to wygodne, bo nie musi się zajmować całym procesem odzyskiwania długów osobiście.

NIE CZEKAJ AŻ TWÓJ DŁUG SIĘ PRZEDAWNI! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG!

Czym jest windykacja należności i jakie są jej rodzaje?

Stosujemy dwa rodzaje Windykacji:

 • Pierwsza z nich to windykacja polubowna. Polega na wysyłaniu wezwań do zapłaty oraz  przypominaniu dłużnikowi, że powinien oddać należności (pieniądze).
 • Druga z nich to windykacja sądowa . Jeśli polubowna windykacja długów nie działa, firma windykacyjna kieruje sprawę do sądu. W takim przypadku musimy zrobić opłatę Sądową w wysokości 5% wartości przedmiotu sporu oraz opłaty od pełnomocnictw.

 

Firma windykacyjna – co może robić?

Firmy windykacyjna działają w oparciu o przepisy prawne. Na pewno warto z nimi rozmawiać. Zawsze powinniśmy dążyć do porozumienia.

Firma Windykacyjna może:

 • przesyłać dłużnikowi wezwania do zapłaty;
 • prowadzić negocjacje, mające na celu doprowadzenie do spłaty długów lub rozłożenia na raty;
 • jeśli firma windykacyjna jest pełnomocnikiem wierzyciela, może w jego imieniu wystąpić do sądu z pozwem o zapłatę długu.

 

Fonsuris – windykacja Kraków | Dlaczego my?

Współpracujemy tylko z zaufanymi i sprawdzonymi w wielu sprawach specjalistami. Adwokatami, radcami, biegłymi sądowymi i komornikami. Ograniczamy do minimum przymus uczestniczenia Państwa w postępowaniu.

Usługa windykacja długów Kraków skierowana jest w dużej mierze do dużych przedsiębiorstw. Często obsługujemy także jak i  małe jednoosobowe działalności gospodarcze.  Podpisując umowę z naszą firmą nie zostajesz sam z niewygodnym dłużnikiem. W  tych czasach, rynek dla biznesu jest bardzo różnorodny,  klienci biorący kolejne towary, usługi nieraz są dłużnikami. Współpraca z firmami windykacyjnymi chroni Twoją firmę przed dłużnikami, bankructwem i w rezultacie upadłością.

Prowadzimy windykację  na terenie całej Polski (szczególnie windykacja należności Kraków, Wieliczka i Zakopane). Dla różnego rodzaju osób fizycznych, z  sektora gospodarczego poczynając, na małych jednoosobowych działalnościach kończąc. Także sektora gospodarczego poza granicami naszego kraju.

 • Umów
 • Nakazów zapłaty
 • Weksli
 • Faktur
 • Windykację Sądową

 

Fonsuris prowadzi windykację Sądową na podstawie już wydanego wyroku z tytułem wykonawczym. Także windykację długów do czasu uzyskania tytułu wykonawczego .

Windykacja długów – koszty postępowania

Kosztem postępowania windykacyjnego jest obarczony dłużnik, o ile spełnione są przesłanki do prowadzenia postępowania windykacyjnego. Zgodnie z ustawą o terminach zapłaty w transakcjach handlowych z dnia 8 marca 2013 r.

W praktyce oznacza to, że:

 • przedsiębiorcy prowadzący odpłatnie handel towarami z innymi przedsiębiorcami. Jeżeli to operacja w ramach prowadzenia ich działalności gospodarczej;
 • przedsiębiorcy świadczący odpłatne usługi dla innych przedsiębiorców. Jeżeli to operacja w ramach prowadzenia ich działalności gospodarczej. W sytuacji gdy dłużnik nie zapłaci za , wierzyciel będzie mógł obciążyć dłużnika kosztami windykacji tej należności .

 

Bardzo ważne, aby wierzyciel był w stanie udowodnić dostawę towaru lub wykonaną usługę. Np. potwierdzenie odbioru, list przewozowy, albo protokół prac.

Windykacja należności i długów „Fonsuris” na terenie całej Polski. Windykacja Kraków, Zakopane, Wieliczka oraz inne.

OFERTA DLA FIRM

Nasza firma chętnie nawiąże współpracę firmami, które nie posiadają zaplecza windykacyjnego jak np.:

 • firmy telefoniczne,
 • dostawcami telewizji cyfrowej,
 • firmy farmaceutyczne,
 • firmy budowlane,
 • firmy pożyczkowe,
 • firmy deweloperskie,
 • pośrednicy nieruchomości,
 • lombardy,
 • hurtownie,
 • firmy,
 • firmy rodzinne,
 • sp. z o.o. i inne
 • prywatne szkoły, przedszkola,
 • osoby fizyczne

 

Realizacja zleceń w Polsce i za granicą!

 

To tylko kilka przykładów firm borykających się z dłużnikami. Duża ilość ich klientów utrudnia lub całkowicie uniemożliwia egzekwowanie należności i monitorowanie płatności. Firma windykacyjna Fonsuris dostarczy kompleksowej obsługi w miastach takich jak: Kraków, Wieliczka, Zakopane. Takiej jak rozmowy ugodowe czy windykacje. Doprowadzi wszystkie powierzone jej sprawy do szczęśliwego końca, jakim będzie całkowite wyegzekwowanie należności. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie, dopasowując ilość osób do obsługi danej firmy. Ceny za usługi również dopasowywane są do klienta.

Hurtownie
Firmy
Firmy Rodzinne
Przedsiębiorstwa
Sp. zoo i inne
Prywatne szkoły przedszkola
Osoby Fizyczne

NIE PRACUJEMY NA ZASADZIE SUCCESS FEE!

CENNIK

Pieczęć prewencyjna

59,99 zł netto miesięcznie. 29,00 zł netto miesięcznie przy zawarciu przez Klienta umowy na inne usługi Kancelarii Prawno Windykacyjnej Fonsuris

pieczęć windykacyjna fonsuris

Giełda wierzytelności

49,00 zł netto za wpis.
Usługa darmowa dla Klientów, którzy zawarli umowę na inne usługi windykacyjne.

Monitoring płatności

Cena ustalona indywidualnie w zależności od ilości miesięcznie generowanych dokumentów sprzedażowych.

STREFA DŁUŻNIKA

 

JEŻELI JESTEŚCIE PAŃSTWO NASZYM DŁUŻNIKIEM?  SKONTAKTUJCIE  SIĘ Z NAMI! 

windykacja długów w Krakowie

POMOŻEMY  DOBRAĆ METODĘ NA SPŁATĘ  ZADŁUŻENIA ROZKŁADAJĄC JE NA DOGODNE RATY.

Możemy rozłożyć Państwa zadłużenia na dogodne raty. Wystarczy się z nami skontaktować i podjąć współpracę do zawarcia ugody. Oszczędzi to czas oraz koszty sądowe, które nie są małe. Dobrowolne spłacenie zadłużenia jest najlepszym rozwiązaniem .

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. NAPISZ JAK MOŻEMY CI POMÓC.