INFORMATYKA ŚLEDCZA

INFORMATYKA ŚLEDCZA


W dzisiejszych czasach – erze komputerów i komunikacji elektronicznej najważniejszą rzeczą jest zabezpieczenie swoich komputerów, kont mailowych przed wyciekiem danych. Zabezpieczenie Państwa danych jest dla nas priorytetem, a nasza oferta informatyka śledcza skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Oferujemy sprawdzanie komputerów pod kątem programów szpiegowskich, podsłuchów i szkodliwego oprogramowania, np. wyłudzającego dane. Przeprowadzamy również diagnostykę sprzętu. Znajdujemy się w czołówce firm na rynku informatyki śledczej.

Kiedy nadchodzi czas wymiany sprzętu informatycznego często nikt nie zwraca uwagi, że wyrzucony dysk twardy czy karta SIM, które wpadną w niepowołane ręce są doskonałym sposobem na zdobycie informacji o Państwa działalności. Dlatego oferujemy także trwałe kasowanie wszelkich nośników elektronicznych, które polega na skasowaniu danych i późniejszym nadpisaniu ich innymi losowymi i bezwartościowymi danymi. To jest nasza profesjonalna informatyka śledcza.

Informatyka śledcza w praktyce

Zakres prowadzonych przez nas usług w ramach informatyki śledczej:

 • wykrywanie szkodliwego oprogramowania,
 • odzyskiwanie utraconych danych z nośników i urządzeń,
 • odzyskiwanie haseł i danych z zaszyfrowanych dysków,
 • audyt informatyczny, np. ocena sieci jako utrzymującej dane w bezpieczeństwie,
 • aktywne działanie w sieciach teleinformatycznych, np. w sieci Internet,
 • analiza komputerów pod kątem włamań, odwiedzanych stron, skasowanych danych,
 • analiza telefonów czyli wykazy połączeń, usunięte sms/mms, zdjęcia i filmy,
 • analizy sieci LAN przewodowych i bezprzewodowych,
 • wykrywanie i usuwanie nadajników GPS z pojazdów, które zostały zamontowane przez osoby trzecie w celach szpiegowskich,
 • wykrywanie i usuwanie oprogramowania oraz urządzeń szpiegujących z telefonów.

 

Informatyka śledcza znajduje szerokie zastosowanie w życiu prywatnym jak i w działaniu firm, możemy wymienić przykładowe zastosowania:

 • Informatyka śledcza dla klientów biznesowych – analiza kradzieży danych przez nielojalnych pracowników, przeciwdziałanie sabotaży itp.
 • Informatyka śledcza dla klientów indywidualnych – analiza komputerów i innych urządzeń pod kątem bezpieczeństwa, pomoc rodzicom w analizie treści które są przeglądane przez ich dzieci w Internecie itp.

 

Każda operacja z zakresu informatyki śledczej przebiega według ściśle określonych reguł i zakończona jest raportem.

Wiele biur detektywistycznych oferuje usługi z zakresu informatyki śledczej, niejednokrotnie pogarszając sytuację uszkodzonych nośników i uniemożliwiając odzyskanie z nich danych. My do tego nie dopuścimy.

 

* Prowadzona przez nas działalność nie jest działalnością detektywistyczną i nie prowadzimy działań w tym zakresie!!!

UŻYWAMY  NAJNOWSZEGO SPRZĘTU, JAKIM JEST  ufed cellebrite touch 2, KTÓREGO UŻYWAJĄ MIĘDZYINNYMI TAKIE SŁUŻBY JAK FBI. SPRZĘT POZWALA NA PEŁNĄ EKSTRAKCJE DANYCH Z KAŻDEGO DOSTĘPNEGO URZĄDZENIA NA ŚWIECIE!

UFED Touch

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. NAPISZ JAK MOŻEMY CI POMÓC.