BADANIA DNA

BADANIA DNA | KRAKÓW


Drodzy klienci, poszerzając nasze usługi chcieliśmy zaoferować kompleksowe badanie DNA. Najczęstszym powodem wykonywania tych badań jest chęć ustalenia stopnia pokrewieństwa, w szczególności potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i współpracy z certyfikowanymi laboratoriami o wieloletnim stażu pracy, potrafimy dostarczyć wyniki, których skuteczność sięga 100% przy wykluczaniu ojcostwa, a 99.99999% przy potwierdzeniu.

Zapewniamy pełną dyskrecję i utrzymanie tajemnicy przy wykonywaniu badań.

Co w ofercie?

Korzystamy z usług certyfikowanego laboratorium, które na rynku obecne jest już od przeszło 13 lat. Placówka wykonuje testy na pokrewieństwo, prywatne i sądowe badania ojcostwa, testy na ojcostwo w ciąży, polegające na detekcji nasienia testy zdrady jak i wiele innych. Siedziba firmy, w której znajduje się również główny oddział laboratoryjny, mieści się w Katowicach.

Współpracujemy z najlepszymi

Wszystkie badania DNA obejmują analizę 24 markerów genetycznych, co daje gwarancję pewnego i jednoznacznego wyniku. Zestaw markerów, z których korzysta laboratorium jest stosowany również przez służby europejskie, m. in. przez FBI. Ponadto posiada wszystkie najważniejsze z punktu widzenia laboratoriów genetycznych certyfikaty jakości (GEDNAP, ISFG), a od kwietnia 2015 roku prowadzi prace nad wdrożeniem normy ISO 17025. Laboratorium ma w swojej kadrze wybitnych specjalistów z zakresu genetyki sądowej. Na przestrzeni lat zdobyło też liczne referencje, nie tylko prywatnych klientów, ale i cenionych w środowisku medycznym lekarzy.

Najszerszy zakres badanych materiałów

Nośnikiem materiału genetycznego do badań może być bardzo wiele różnych próbek: wymaz z policzka, niedopałek papierosa, guma do żucia, zużyta chusteczka higieniczna, czy maszynka do golenia. Do pozostałych należą m. in.:

 • Plamy krwi – zaschnięte na kawałku tkaniny lub innym przedmiocie,
 • Sperma i śluz – zachowane np. na bieliźnie,
 • Patyczki kosmetyczne z woskowiną uszną,
 • Włosy z cebulkami,
 • Szklanki, kubki, filiżanki, słomki od napojów,
 • Butelki i puszki po napojach,
 • Sztućce,
 • Szczoteczka do zębów,
 • Wycięte ze skórkami paznokcie,
 • Tampony i podpaski,
 • Gryzaki i smoczki dziecięce,
 • Paski z glukometru.

 

W jaki sposób przy pomocy badań DNA ustalane jest pokrewieństwo?

Ojcostwo określane jest na podstawie ustalonych w toku analizy profili genetycznych, które tak samo jak odcisk palca są indywidualną cechą każdego człowieka.
Z dostarczonych próbek laboranci separują materiał genetyczny i na jego podstawie tworzą profile wszystkich badanych (przeważnie ojca i dziecka). Następnie porównują je ze sobą, by ostatecznie orzec czy osoby te łączy biologiczne pokrewieństwo. Próbki do prywatnego testu na ojcostwo można pobrać samodzielnie w domu. Jeśli badanie ma mieć charakter sądowy, to pobranie materiałów musi odbyć się już w placówce medycznej.

Test na ojcostwo w ciąży polega natomiast na porównaniu DNA ojca z DNA dziecka, które zostało wyizolowane z krwi matki, płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki. Wybór próbki zależy w tym przypadku od zaawansowania ciąży.

Za pomocą badań DNA można określić bardzo różne stopnie pokrewieństwa. Wystarczy dysponować próbkami materiału genetycznego pochodzącymi od 2 teoretycznie spokrewnionych ze sobą osób. Do ustalenia pokrewieństwa służą 3 metody. Ich wybór jest najczęściej uzależniony od płci uczestników badania. Przy użyciu technik stosowanych w badaniach pokrewieństwa można również ustalić ojcostwo, np. w sytuacji, gdy domniemany ojciec dziecka nie żyje.

W celu zapoznania się ze szczegółami oferty, prosimy skontaktować się drogą telefoniczną, mailową lub przez formularz kontaktowy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. NAPISZ JAK MOŻEMY CI POMÓC.